Travel

زندان ناریخی هوآ لو در شهر هانوی ویتنام

هانوی هیلتون که در جاده ای غیر از جاده در بخش فرانسوی هانوی قرار دارد که شما حتما به در برنامه تور ویتنام قرارش بدهید. این یادآور گذشته خونین ویتنام است و به دو دوره کلیدی تاریخ کشور نگاهی اجمالی می بخشد.

این تصادفی بود که من در سراسر زندان Hoa Lo لگد زدم. در یکی از نخستین مراحل پیاده شدن از طریق بخش چهارم فرانسه، به آنچه به نظر می رسید مثل هر دیوار قدیمی سوی بود که در یک زرد غنی و با برخی از کارهای سنگین به دنبال سنگ رفته بود. نگاهی به من متوجه شدم چیزها کمی متفاوت بودند – یک شبکه قدیمی سیم کشی برق بالای یک خط خشن شیشه ای شکسته نشسته بود. طرف دیوار چیزی شبیه یک پست دیده بان کوچک بود و پنجره ها مانده بودند. همه اینها کاملا غیر رسمی بود، اما به وضوح جایی نبود که متخلفان را تشویق کرد. راه رفتن کمی پایین تر از جاده آن را روشن شد – آنچه که من به دنبال بود هانوی هیلتون – زندان Hoa ل هانوی بود.

Hoa Lo، ساخته شده بین سالهای 1886 – 1889، جانور پر تحرک یک ساختمان است، با تاریخ به همان اندازه تحمیل شده است. هنگامی که می بینید دروازه بزرگ با کلمات “Maison Centrale” که بیش از آجر رنگی سیاه رنگ است، شما می توانید احساس کنید که این محل تاریخ تاریک را فراتر از دهه یا به همین ترتیب برای قرار دادن POW های آمریکایی استفاده می شود

mg_5626-696x444

کوره آتشین

در یک شهر که در آن تاریخ فرانسه به نظر می رسد به یکپارچگی به ساختار زندگی متصل است، شما را به عقب برمی گرداند تا با یک سایت که یک صحنه است و بعد از آن نماد سرکوب وحشیانه استعماری قرن بیست و یکم باشد. در دهه 1930، زندان تا 2000 زندانی در شرایط وحشتناک، اغلب مخالفان سیاسی و یا طرفداران انقلاب عمده فروشی، دستگیر شد. از طریق پنجره های مجاز و پیاده روی از طریق گذرگاه های پر از تماشا، آن را تا حدودی مناسب است که Hoa Lo به عنوان “کوره آتشین” ترجمه می شود. حوا لل خیابان در واقع محل برای هیزم قبل از زندان در اینجا ساخته شده است – و این باعث می شود شما تعجب اگر آنها را انتخاب کرده اند محل برای نام به تنهایی.

داستان زندان در طول جنگ آمریکا به همان اندازه بی رحمانه است و هرکسی که در امید کشف بیشتر به آن احتیاج دارد، ناامید خواهد شد. کت و شلوار گرانقیمت قدیمی جان مک کین یک نقطه مورد علاقه است، اما به غیر از آن احتمالا بهتر است که دانش خود را به محل برسانید.

بنیاد کشور

در دهه 1990، زندان بخشی تخریب شده بود، و تنها بخش کوچکی از ساختمان قدیمی که برای پسران نگهداری می شد. یک نسل از رهبران ویتنام از طریق دروازه ها عبور کرده و نقش یک حرم را به پایه گذاری کشور برده اند. برای اکثر بازدید کنندگان خارجی این همه به عنوان شوک – تاریخ ویتنام برای اغلب شروع می شود بعضی اوقات در 1960s و دوره استعمار می تواند بیشتر از یک جنبش معماری بیش از هر چیز دیگری احساس. همانطور که در بسیاری از موارد در ویتنام وجود دارد بسیاری از علاقه مندی ها فقط در زیر سطح وجود دارد و بازدید از Hoa Lo می تواند به خوبی شروع تحقیقات خود را به تاریخ جذاب ویتنام.

همانطور که از دروازه عبور می کنید و به آزادی می روید، عجیب و غریب است که هتل گرند اسمسست را روی سرتان ببینید. ساخته شده در محل زندان قدیمی شما نمی توانید کمک کنید، اما احساس می کنید که هتل های هیلتون از یک فریب از دست رفته است – اما بعدا دوباره، شاید برای بهترین است – آخرین هانوی هیلتون آدرس مطلوب در شهر نیست.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s